Campeonatos

Txapelketaren Historiala

EPELen1. mailaren Binaka Txapelketa

itzuli

  Urtea   Txapeldunak   Txapelordeak   Frontoia
(1) 1941   ONAINDIA
URCELAY

TXIKITO IRAETA
GALLASTEGUI


  1943 ONAINDIA
URCELAY
22 UBILLA I
KORTABITARTE
21
  1945 TXIKITO IRAETA
LAZKANO
22 ATANO VII
ATANO IV
21
  1961 HERMANOS ARRIARAN 22 OGUETA
ETXABE X
15
  1978 PIEROLA
MAIZ II
22 RETEG I
ALDAZABAL II
14 ANOETA
  1979 BENGOETXEA III
GOROSTIZA
22 PIEROLA
MAIZ II
15 ANOETA
  1980-81 G. ARIÑO IV
MAIZ II
22 VERGARA II
MARTINIKORENA
13 ANOETA
  1981-82 BERISTAIN
TOLOSA I
22 G. ARIÑO IV
MAIZ II
21 ANOETA
  1982-83 BENGOETXEA IV
MAIZ II
22 G. ARIÑO IV
GOROSTIZA
11 ANOETA
  1983-84 BENGOETXEA IV
MAIZ II
22 OREJA III
ALDAZABAL II
18 ANOETA
  1984-85 BERGARA II
MARTINIKORENA
22 OREJA III
GALARZA III
18 ANOETA
  1985-86 BERGARA II
MARTINIKORENA
22 ALUSTIZA
TOLOSA I
15 ANOETA
  1986-87 LADUTXE
TOLOSA I
22 ALUSTIZA
GALARZA III
14 ANOETA
  1987-88 RETEGI II
ERRANDONEA I
22 LADUTXE
MARTINIKORENA
16 ANOETA
  1988-89 LADUTXE
TOLOSA I
22 RETEGI II
ARRECHE
18 ANOETA
(2) 1989-90   RETEGI II
ERRANDONEA I
22 BERGARA II
ETXENAGUSIA
3 ANOETA
(1) 1990-91   RETEGI II
ARRECHE
22 SALABERRIA
GALARZA III
19 ANOETA
  1991-92 VERGARA II
ARRECHE
22 UNANUE
ZEZEAGA
18 OGUETA
(3) 1992-93 Asegarce ALUSTIZA
MAIZ II
22 TITIN III
ARRECHE
20 OGUETA
  1993-94 Asegarce TITIN III
ARRECHE
22 RETEGI II
BELOKI
14 OGUETA
  1994-95 Asegarce RETEGI II
ERRANDONEA I
22 UNANUE
ZEZEAGA
17 ATANO III
  1995-96 Asegarce CAPELLAN
BELOKI
22 ETXANIZ
ARRECHE
18 ATANO III
  1996-97 Asegarce RETEGI II
LASA III
22 EUGI
ZEZEAGA
14 ATANO III
  1997-98 Asegarce UNANUE
ERRASTI
22 ETXANIZ
ELKORO
21 ATANO III
(4) 1999 Asegarce NAGORE
ERRANDONEA
22 BERASALUZE VIII
BELOKI
17 ATANO III
  1999 OLAIZOLA I
ELKORO
22 GOÑI II
ZEZEAGA
15 ADARRAGA
  2000 TITIN III
LASA III
22 UNANUE
ERRASTI
19 OGUETA
  2001 OLAIZOLA I
GOÑI III
22 ALUSTIZA
BELOKI
13 ATANO III
  2002 XALA
LASA III
22 OLAIZOLA I
PATXI RUIZ
19 ATANO III
  2003 Asegarce KOKA
BELOKI
22 OLAIZOLA II
PASCUAL
15 ATANO III
  2004 TITIN III
GOÑI III
22 MTZ. DE IRUJO
LASA III
10 ATANO III
  2005 MTEZ. IRUJO
GOÑI III
22 BENGOETXEA VI
BELOKI
12 ATANO III
  2006 MTEZ. IRUJO
EULATE
22 OLAIZOLA II
ZEARRA
11 OGUETA
  2007 XALA
EULATE
22 OLAIZOLA I
BELOKI
18 OGUETA
  2008 Asegarce OLAIZOLA II
MENDIZABAL II
22 TITIN III
LASKURAIN
17 OGUETA
  2009 MTZ. DE IRUJO
GOÑI III
22 OLAIZOLA II
MENDIZABAL II
21 ATANO III
  2010 XALA
ZUBIETA
22 GONZALEZ
LASKURAIN
14 OGUETA
  2011 Asegarce OLAIZOLA II
BEGINO
22 XALA
BEROIZ
14 BIZKAIA
  2012 TITIN III
MERINO II
22 XALA
LASKURAIN
15 BIZKAIA
(5) 2013 MTZ. DE IRUJO
ZABALETA
6 BERASALUZE II
ALBISU
4 BIZKAIA
  2014 MTZ. DE IRUJO
BARRIOLA
22 OLAIZOLA II
ARETXABALETA
13 BIZKAIA
  2015 Asegarce BENGOETXEA VI
UNTORIA
22 BERASALUZE II
ZUBIETA
7 BIZKAIA
(6) 2016 Asegarce OLAIZOLA II
URRUTIKOETXEA
16 MTZ. DE IRUJO
REZUSTA
10 BIZKAIA
  2017 IRRIBARRIA
REZUSTA
22 BENGOETXEA VI
LARUNBE
14 BIZKAIA
2018 EZKURDIA
ZABALETA
22 ELEZKANO II
REZUSTA
9 BIZKAIA

(1) Txapelketa ligaxkaz jokatu zen.

(2) Etxenagusiak Maiz II.a, sukarrarekin, ordezkatu zuen.

(3) Unidas-Reurreko pilotariek aldibereko txapelketa jokatu zuten. Etxaniz-Zezeaga txapeldunak gertatu ziren Urionaguena-Galarza III 22-15 menderatuta.

(4) Urte honetan bi txapelketa desberdin batera jokatu ziren.

(5) Berasaluze II lesionatu zen

(6) Mtz. de Irujo lesionatu zen